Początki kultu religijnego we wsi Rogoźna sięgają co najmniej początku XVIII wieku. W 1717 r. została wybudowana mała o wymiarach 2m x 2m kapliczka. Służyła ona miejscowej ludności aż do 1955 r. W 1955 r. kapliczka przy ulicy Wodzisławskiej została bowiem zniszczona przez niefortunnego kierowcę autobusu (sic). Źle zaparkowany autobus stoczył się z pochyłej drogi i uderzył w kapliczkę burząc całkowicie dwie ściany, niszcząc tym samym konstrukcję kapliczki. Warto tutaj wspomnieć, że wieś Rogoźna parafialnie należała do parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach aż do 1923 r. Tam mieszkańcy Rogoźnej udawali się pieszo na nabożeństwa niedzielne. Od 1923 r. wieś Rogoźna została przyłączona do parafii p.w. św. Filipa i Jakuba w Żorach, z którą związana była aż do momentu budowy kaplicy p.w. św. Jana Nepomucena.

Decyzja o odbudowie zniszczonej kaplicy, ale już murowanej i większej dała mieszkańcom Rogoźnej nadzieję stworzenia w przyszłości własnej parafii. W ciągu dwóch lat mieszkańcy Rogoźnej przy wsparciu wójta gminy Alojzego Kolona, na posesji Atanazego Dzida, właściciela majątku ziemskiego w Rogoźnej, wznieśli bez stosownego zezwolenia, nową kaplicę. Kaplica według planu inż. Czerwińskiego o wymiarach 7m x 5m została oddana do użytku miejscowej ludności w dniu 19 września 1957 r. Uroczystego poświęcenia kaplicy p.w. św. Jana Nepomucena dokonał proboszcz żorski ks. Adam Bieżanowski.

Od października 1961 r., kiedy to wikary żorski ks. Franciszek Król otrzymał polecenie sprawowania sakramentów w kaplicy w Rogoźnej, odbywały się w niej już codziennie Mszę św. i nabożeństwa (Dekret z 13 X 1961 r. przenosił ks. Franciszka Króla z Katowic-Piotrowic do Żor, wyznaczając ks. Franciszkowi Królowi funkcję wikarego w Żorach, z poleceniem obsługiwania kaplicy w Rogoźnej). W kaplicy ponadto odbywała się, prowadzona przez nowego księdza, katechizacja młodzieży szkół ponadpodstawowych.