1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Kolekta niedzieli na potrzeby dzieł prowadzonych przez OO Oblatów.
  2. Adwent to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszam wszystkich, nie tylko dzieci do udziału w Roratach i podjęcia duchowego trudu adwentowego. Msze św. Roratnie w tygodniu o godz. 18.00, oprócz środy kiedy to Msza św. roratnia jest rano.
  3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W ten dzień poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii św. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin, oraz rodzin Domowego Kościoła. O godz. 12.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo „ Godzina Łaski”. Matka Boża powiedziała:
    „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała(…). Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
  4. Chorych i starszych Parafian odwiedzę przed świętami z komunią św. 18 i 19 grudnia. Proszę ich zgłosić w zakrystii.
  5. W najbliższy czwartek po Mszy św. w salce kolejne spotkanie biblijne. Tym razem tematem księga Estery.
  6. W przedsionku kościoła można nabyć już opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze i świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  7. Dziękując wszystkim, którzy przygotowywali nasz kościół w tym tygodniu w sobotę rano zapraszam mieszkańców ul. Wodzisławskiej.
  8. Od czwartku 11.12 rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie. W tym roku odwiedzę parafian mieszkających po stronie kapliczki. Plan wywieszony w gablotce i na stronie internetowej.
    • 14.12 – ul. Drwali od 50-38 i Madrycka
    • 15.12 – ul. Kilara i Góreckiego
    • 18.12 – ul. Lutosławskiego od początku
    • 19.12 – ul. Wieniawskiego od początku
    • 20.12 – ul. Szymanowskiego od końca i Chopina od 22 do początku
    • 21.12 – ul. Kiepury, i Chopina od 26 do końca
  9. Mieszkańców drugiej części parafii będziemy polecać prosząc o błogosławieństwo dla nich na Mszach św. kolędowych, które odprawimy w czasie świątecznym. Ofiary złożone przy okazji kolędy będą przeznaczone na remont naszej kapliczki.
  10. Kolęda rozpoczyna się w tygodniu o 15.30, w niedzielę o 15.00 a w sobotę o 11.00.
  11. W zakrystii można odebrać już intencje misyjne na 2026 rok dla Róż Różańcowych. Przy tej okazji proszę o aktualne listy członków danej Róży. Dziękuję. Jeśli są chętni do odmawiania różańca w ramach Róż Różańcowych zapraszam o zgłoszenie się w zakrystii.
  12. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii – na ogrzewanie i energię elektryczną a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  13. W przyszłą niedzielę u Dzieci Maryi będzie można nabyć sianko na stół wigilijny. Ofiary przy tej okazji złożone będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.
  14. W tym roku chcemy pomóc w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” Rodzinnemu Domowi Dziecka w Mysłowicach. Potrzebne są: pampersy nr 5, mokre chusteczki, ręczniki papierowe, szampony i żele dla dzieci, soczki typu bobo fruit, pasty do zębów, książeczki dla maluchów, puzzle dla dzieci, kolorowanki, gry planszowe, układanki.
  15. W Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu-Zdroju w weekend od 7 do 8 lutego 2026r. będą warsztaty dla małżonków inspirowane przysięgą małżeńską zatytułowane „Wierni”. Polecamy je wszystkim małżonkom, którzy chcieliby wzmocnić swą więź małżeńską lub przeżywających kryzys. Więcej informacji i sposób zapisu są na plakacie. Link do zapisu:
    https://przednamimalzenstwo.pl/wierni/kurs/?id=32738
  16. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, GN Extra, Głos O. Pio, Różaniec
    dla dzieci: Mały Gość Niedzielny

Kategorie: OGŁOSZENIA